www.driver-wieliczka.pl tel. kom 501-46-10-10

Wieliczka - KAMPUS WIELICKI (Piłsudskiego 105, sala nr. A107)

Nauka jazdy

W skrócie : oferujemy

  • Doświadczoną kadrę instruktorską
  • Materiały szkoleniowe
  • Jazdy doszkalające
  • Jazdy uzupełniające
  • Plac manewrowy
  • Szkolenie na samochodzie: KIA RIO "Klimatyzacja"
  • Godziny szkoleń, dopasowane do kursanta

Jak wybrać dobrą szkołę nauki jazdy

Jak wybrać dobrą szkołę jazdy

Wybór dobrej szkoły nauki jazdy jest bardzo ważną decyzją. Od tego zależy, czy nauczysz się dobrze jeździć samochodem, poznasz dokładnie przepisu ruchu drogowego oraz czy solidnie zostaniesz przygotowany do egzaminu na prawo jazdy. W Wieliczce oferta szkół nauki jazdy jest dosyć duża, więc masz wybór i możesz dobrze zastanowić się, decydując się na konkretny ośrodek szkolenia kierowców.


Egzamin na prawo jazdy składa się z dwóch części, m.in. z części teoretycznej. Aby dobrze przygotować kursantów do tego egzaminu, szkoła nauki jazdy powinna posiadać dobrze wyposażoną salę dydaktyczną. Nasza szkoła nauki jazdy dysponuje odpowiednimi materiałami dydaktycznymi zapewniającymi solidne przygotowanie teoretyczne.

Druga część egzaminu na prawo jazdy to jazda praktyczna. Wybierając szkołę, sprawdź, czy szkoła, którą chcesz wybrać posiada własny plac manewrowy i czy ten plac manewrowy nie jest zbytnio oddalony od siedziby placówki. Najlepiej, gdyby znajdował się jak najbliżej siedziby. Ważne jest ponadto, aby plac manewrowy spełniał wymogi przewidziane przepisami prawa.

Kolejna rzecz, to instruktorzy. Doświadczenie jest jedną z ważniejszych cech, ale nie jedyną. Istotne, aby instruktorzy byli mili, mieli odpowiednie podejście pedagogiczne i cieszyli się dobrą opinią w środowisku. W Wieliczce bardzo łatwo rozeznać, którzy instruktorzy cieszą się dobrą opinią. Zwróć uwagę, czy w określonej szkole nauki jazdy, instruktorzy nie załatwiają własnych spraw w trakcie nauki jazdy. Poczytaj również opinie w Internecie, aczkolwiek tutaj musisz mieć pewien dystans, gdyż opinie w sieci nie zawsze są wiarygodne.

I ostatnia rzecz, to cena! Najtańsze oferty omijaj z daleka! Koszt szkolenia nie może być niski, bo na to składają się m.in. koszty paliwa, czas instruktora itp. Cena kursu może być różna w różnych okresach w zależności od wielu czynników. Zawsze pytaj się bezpośrednio w ośrodku o cenę. Podawane ceny na stronach internetowych szkół często są nieaktualne.

Czytając ten tekst, chcemy ułatwić Ci wybór najlepszej szkoły nauki jazdy w Wieliczce. Chcesz sprawdzić, czy spełniamy Twoje warunki? Zapraszamy do skontaktowania się z nami telefonicznie bądź osobiście, a wiele innych informacji odnośnie kursów prawa jazdy znajdziesz również na naszej stronie internetowej.